سایت شیعه بیست رنگ

سایتی برای تمامی شیعیان جهان
پنج شنبه, 02 فروردين 777 ساعت 11:02

امام حسین (علیه السلام) امام سوم شیعیان، از اصحاب کساء، فرزند دوم امام علی (ع) و حضرت زهرا(س)، نوه پیامبر(ص) و مشهور به اباعبدالله است. او در جنگ‌های صفین، جمل و نهروان شرکت داشت. امام حسین(ع) در زمان امامت امام حسن (ع) پیرو او بود و پس از شهادت وی نیز، تا زمانی که معاویه در قید حیات بود، به پیمان ایشانبا معاویه وفادار ماند؛ اما پس از مرگ معاویه بیعت با یزید را مشروع ندانست.

با فشار یزید بر حاکم مدینه، مبنی بر بیعت گرفتن یا قتل امام، امام حسین (ع) در ۲۷ رجب سال ۶۰ق رهسپار مکه شد. با توجه به دعوت کوفیان برای پذیرش زمامداری، او از مکه به سوی کوفه رهسپار شد. ورود عبیدالله بن زیاد از طرف یزید به کوفه باعث شد امام نتواند به کوفه وارد شود. امام حسین در کربلا با سپاهیان عبیدالله بن زیاد مواجه شد و در جنگی که در دهم محرم سال ۶۱ ق میان دو لشکر درگرفت، به همراه یاران اندکش (حدود ۷۲ نفر) به شهادت رسید. پس از جنگ، یاران باقی‌مانده و اهل بیت وی به اسارت درآمدند و به کوفه وشام فرستاده شدند.

شهادت امام حسین(ع) آثار قابل‌توجهی بر رفتار مسلمانان و شیعیان در طول تاریخ داشته و الهام‌بخش مبارزات، انقلاب‌ها و قیام‌های متعددی بوده است. شیعیان بر گریه و سوگواری بر شهادت امام حسین(ع)، به ویژه در ماه محرم، تأکید دارند.

 

پنج شنبه, 21 -2664 ساعت 11:02

آیا خدایی وجود دارد؟

در طی فرن ها زندگی بشر پیامبرانی از سوی خدا با معجزاتی برای اثبات پیامبری خود آمدند و همه به یگانگی خدا شهادت دادند و دعوت به پرستش خدای یگانه مهمترین رسالت ایشان بود. در طی این دوران اندیشمندان نیز با دلایلی روشن وجود خدا را اثبات کرده اند. 

با هم این برهان ها را بررسی می کنیم.

قرآن

خبرخوان یافت نشد